Proxy Ne Demek Nasıl Ayarlanır?

Proxy Ne Demek?

Proxy sunucuları internet gezintilerini hızlandırmayı amaçlar ve bunu yapmak için kullandığı metod , uzak kaynaklardaki bilgilerin kaynağından birkez getirilip, yakın bir kaynak üzerinde kopyalanması ve aynı bilgilere yönelik daha sonraki isteklerin bu yakın kaynaktan sağlaması prensibi üzerine oturur. Proxy sunucular üzerlerinde kopyaları bulunan bilgilerin güncel olup olmadıklarını, ana kaynak ile karşılıklı görüşerek otomatik olarak tesbit eder, güncel değilse ana kaynaktan güncel bilgiyi alır yani proxy sunucuların hiçbir dezavantajı yoktur.


* Arkadaşlar Proxy seçerken çok dikkatli olun, bildiğiniz gibi çalıştını zannettiğiniz proxy ler çoğu zaman işe yaramıyor. Dikkat edilmesi gereken tek şey bulduğunuz proxy i iyi test etmek. Bunun için En iyi kaynak
www.ip-to-location.com dur. Eğer bulduğunuz proxy sizi bu sistemde ele vermiyorsa yolunuza devam edin. Çalıştığını zannettiğiniz proxy leri bu verdiğim adreste deneyin gerçeği göreceksiniz.

Not : Çoğu zaman IP değişiyor ama servis sağlayıcınız sistemde görünüyor.En iyisini bulmadan kullanmayın.En iyisini bulduğunuzu düşündüğünüzde bunu birde
www.ip-to-location.com da test edin.


Proxy ayarlarımı nasıl yaparım?

"Tools > Internet Options" a gittiğiniz zaman gelen ekranın üstünde yer alan menüde bulunan "Connections" a gidin. Oradan "Lan Settings" i seçin.

"Proxy Server" kısmında "Adress" e 195.175.37.11 yazın. "Port" a da 8080 yazın.

Sonra OK’leyerek ekranlardan çıkın.

Ayrıca
http://www.whatismyip.com/ den ip numaranızı kontrol edebilirisniz.
Alıntı.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !